150 млн грн від Київстар вже на державному рахунку

01.11.2022

Національний телеком-оператор перерахував на рахунок у НБУ 50% від загальної суми у 300 млн гривень, яку виділяє для відновлення цифрової інфраструктури України. Відповідний Меморандум було підписано між Київстар і Міністерством цифрової трансформації на міжнародній конференції донорів України у липні 2022 року.

Відповідно до Меморандуму з Міністерством цифрової трансформації Київстар зобов`язався підтримувати цифровізацію України і виділити для цього кошти в загальній сумі 300 000 000 (триста мільйонів гривень). Міністерство цифрової трансформації України забезпечить найбільш ефективне використання цієї допомоги відповідно до ключових завдань, які визначив Президент України Володимир Зеленський в рамках фандрейзингової платформи UNITED24.

Серед таких завдань — модернізація та будівництво цифрової інфраструктури України, посилення кіберзахисту та протидія кіберзагрозам, подальший розвиток нових цифрових технологій та інші.

«Телеком-інфраструктура України зазнала суттєвих руйнувань через масштабну війну. Зокрема, лише компанія Київстар з лютого 2022 року зіткнулась із 180 тисячами різних аварійних ситуацій і змушена була проводити відновлювальні і ремонтні роботи на 7 тисячах базових станцій. Ми підтримуємо державу в прагненні якнайшвидше відновити і зміцнити цифрову інфраструктуру і готові бути надійним партнером та інвестором у цій справі», – зазначає президент компанії «Київстар» Олександр Комаров.

Як повідомляє Міністерство цифрової трансформації України, вже розподілено 84.9 млн грн. Ці кошти будуть витрачені на ключові проєкти цифрової трансформації, які сприятимуть посиленню безпеки та надійності цифрової інфраструктури під час повномасштабної війни:

  • Модернізацію та розвиток базових державних реєстрів Міністерства юстиції України — Державного реєстру речових прав та Державного реєстру актів цивільного стану. Це дозволить запустити нові цифрові послуги у соціальній та будівельних сферах.

  • Реалізацію проєктів з цифрової трансформації нотаріату (е-нотаріат) та товаро-транспортних накладних (е-ТТН).

  • Модернізацію та розвиток транспортних реєстрів МВС. Зокрема, запуск цифрових послуг з реєстрації та перереєстрації авто в Дії, видачу цифрових посвідчень водія.

«Цифрова інфраструктура виявилася найбільш стійкою під час повномасштабної війни. І саме цифровізація стане одним з ключових елементів для успішного відновлення країни після війни. Дякуємо компанії Київстар за внесок у розвиток цифрової України. Така підтримка дозволить нам реалізувати топпроєкти з цифровізації, щоб стати ще більш технологічними, швидкими та ефективними», — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Київстар продовжує допомагати Україні долати виклики війни. Так, компанія перерахувала благодійним фондам понад 104 млн грн на гуманітарні потреби військових, лікарень, людей похилого віку та постраждалих від війни. А також надала абонентам безоплатних сервісів на більш як 563 мільйони гривень. У 2022 році Київстар сплатив понад 5,9 млрд грн податків та зборів до державного бюджету та інвестував майже 1,7 млрд грн у відновлення та будівництво мереж мобільного зв`язку в Україні.

Довідка про Мінцифру та платформу UNITED24

Міністерство цифрової трансформації було створене у вересні 2019 року. Його мета перетворити Україну на цифрову державу. Ключовий проєкт Мінцифри — екосистема Дія, що складається з мобільного застосунку, порталу та інших сервісів. У Дії Мінцифра запустила перший у світі цифровий паспорт, що є повним аналогом звичайного, найшвидшу реєстрацію бізнесу, комплексну послугу для батьків єМалятко та багато інших послуг. Ще один важливий проєкт — Дія.City — унікальний правовий та податковий простір для IT-компаній. Після повномасштабного вторгнення росії Мінцифра веде першу у світі диджитал-війну проти агресора.

Про UNITED24

Ініційована Президентом України фандрейзингова платформа та основне місце збору пожертв на підтримку України. За понад п’ять місяців роботи UNITED24 зібрано більш ніж 200 000 000 доларів від громадян зі 110 країн. Серед амбасадорів UNITED24 — видатні спортсмени Андрій Шевченко, Еліна Світоліна та Олександр Усик, креативний директор Balenciaga Демна, американські актори Лієв Шрайбер та Марк Гемілл, гурт Imagine Dragons, співачка та акторка Барбра Стрейзанд та астронавт NASA Скотт Келлі.

Довідка про Київстар

Київстар – найбільший український оператор електронних комунікацій, що станом на червень 2022 року обслуговував 24,8 млн абонентів мобільного зв’язку та понад 1,2 млн абонентів «Домашнього інтернету». Компанія надає послуги на основі широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 4G. Клієнтам компанії доступні можливості мобільного, фіксованого зв’язку й інтернету, конвергентні рішення, а також інноваційні послуги Big Data, IoT, Cloud solutions, мобільні фінансові послуги, цифрове ТБ та ін. Київстар активно допомагає абонентам, суспільству і країні долати складнощі воєнного часу. За 2022 рік компанія перерахувала благодійним фондам 104 млн грн допомоги на гуманітарні потреби суспільства і надала абонентам безкоштовних послуг і бонусів у сумі еквівалентній 563 млн грн. Київстар підтримав ініціативу Президента України по залученню коштів на відбудову України і виділив 300 млн грн на відновлення цифрової інфраструктури. Також компанія власним коштом підключає до швидкісного інтернету бомбосховища і модульні будинки для переселенців. Акціонер Київстар – міжнародна Група VEON. Акції Групи знаходяться на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам). Київстар 24 роки працює в Україні та визнаний найбільшим платником податків на телеком-ринку, кращим роботодавцем і соціально відповідальною компанією.

Додаткова інформація: pr@kyivstar.net