Київстар у 1 кв. 2023 року інвестував 780 млн грн у телеком мережу і сплатив державі 2,8 млрд грн податків

05.05.2023

Національний телеком оператор продовжує відновлювати зв'язок у деокупованих населених пунктах і розвиває цифрові послуги, щоб громадяни України могли працювати, навчатись, спілкуватись за допомогою нових мобільних технологій.

У першому кварталі 2023 року команда Київстар підключила до 4G зв'язку ще 81 населений пункт, а також збудувала 215 нових базових станцій 4G. Також було модернізовано 460 діючих базових станцій для їх сумісності із стандартом 4G. Компанія збільшила на 18,4% капітальні витрати у порівнянні з 1 кв. 2022 року для реалізації програм відновлення та розвитку телеком мережі, посилення захисту від блекаутів. Сума капітальних витрат компанії у звітному кварталі склала понад 780 млн грн. Завдяки зусиллям компанії більш ніж 90% телеком мережі на підконтрольній Україні території працює і забезпечує абонентів послугами зв'язку і передачі даних.

У першому кварталі 2023 року абоненти збільшили використання послуг мобільного інтернету. Обсяги мегабайтів на абонента зросли на 23,4% у порівнянні з 1 кв. 2022. Це стало можливим завдяки розвитку мережі 4G, а також запропонованим компанією тарифам з великою кількістю мегабайтів. Кількість абонентів, які користуються послугами 4G, збільшилась на 4,2% у порівнянні з 1 кв. 2022 року. Так, в мережі 4G швидкісним мобільним інтернетом користується вже 13,3 млн абонентів, що складає 54,6% від загальної абонентської бази компанії. Послуги високошвидкісної мобільної передачі даних у мережі Київстар доступні для 94% населення на підконтрольній Україні території.

Загальна кількість абонентів у 1 кв. 2023 року зменшилась на 6,7% у результаті впливу факторів війни, як от міграція населення за межі країни, а також тимчасова окупація ряду населених пунктів.

Київстар продовжує допомагати країні наближати перемогу і мир. В 1 кв. 2023 року компанія разом зі своїми співробітниками зібрала майже 1 млн грн допомоги для 9 геріартричних пансіонатів, де знаходяться літні люди, що втратили житло. Також національний оператор інвестував більше 7 млн грн у придбання шкільних планшетів і виділив 5000 сім-карт з пільговим тарифом для організації дистанційного навчального процесу в 20 школах, які були зруйновані внаслідок війни. У 1 кв. 2023 року компанія перерахувала 150 млн грн на підтримку президентської фандрейзингової програми United24. Кошти призначені для відбудови цифрової інфраструктури України та посилення захисту від зовнішніх кіберзагроз.

У 1 кв. 2023 року Київстар сплатив до державного бюджету України понад 2,8 млрд грн податків та інших платежів.

Показники діяльності Київстар у 1 кв. 2023 у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року

Довідка про Київстар:

Київстар — найбільший український оператор електронних комунікацій, що станом на березень 2022 року обслуговував 24,3 млн абонентів мобільного зв’язку та понад 1,1 млн абонентів «Домашнього Інтернету». Компанія надає послуги з використанням широкого спектру мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 4G, Big Data, Cloud solutions, сервіси для кіберзахисту, цифрове ТБ та ін. Київстар допомагає абонентам, суспільству і країні долати складнощі воєнного часу. У 2022 році компанія виділила понад 130 млн грн допомоги на гуманітарні потреби суспільства і надала абонентам безкоштовних послуг і бонусів у еквіваленті 577 млн грн. Київстар підтримав ініціативу Президента України по залученню коштів на відбудову України і перерахував 300 млн грн на відновлення цифрової інфраструктури.

Акціонер Київстар — міжнародна Група VEON. Акції Групи знаходяться на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам). Київстар 25 років працює в Україні та визнаний найбільшим платником податків на телеком-ринку, кращим роботодавцем і соціально відповідальною компанією.

Додаткова інформація: pr@kyivstar.net