Політика справедливого користування послугами

В рамках «Політики справедливого користування послугами» Київстар забезпечує право абонентів користуватися якісними послугами мобільного зв'язку та 4G/3G-інтернету; докладає зусиль, щоб захистити клієнтів від випадків SMS-спаму, шахрайства, зловживання послугою вихідних міжнародних дзвінків через втручання в процес маршрутизації трафіку та інші дії, котрі погіршують якість голосових послуг для абонентів Київстар.

Умови дії політики:

 • Щодо мережевих ресурсів

  «Політика справедливого користування мережевими ресурсами» може бути застосована лише до користувачів мобільного інтернету з максимальним споживанням трафіку, який перевищив 3000 МБ за день. Таких користувачів менше ніж 1%.

  • Я отримав повідомлення про максимальне споживання трафіку. Що це значить?

   Ви потрапили до 1% користувачів з максимальним обсягом спожитого трафіку. Об’єм трафіку за вашим номером перевищив середньостатистичне використання. Це значить, що ви використали за день більше 3 000 МБ мобільного інтернету. Зараз максимальна швидкість — до 0,8 Мбіт/с, але інтернет, як і раніше, не тарифікується. Цієї швидкості достатньо, щоб комфортно користуватися соціальними мережами, месенджерами, для інтернет-серфінгу і навіть відео-стрімінгу на смартфоні.

  • До якого часу діє це обмеження швидкості?

   Обмеження швидкості діє до кінця доби.

  • Що таке «Політика справедливого користування мережевими ресурсами»?

   Це необхідний захід з боку оператора. Ми надаємо всім абонентам однаковий доступ до мобільного інтернету. Проте деякі наші абоненти з максимальним споживанням трафіку створюють додаткове навантаження на мережу. Це навантаження заважає комфортно користуватися мобільним інтернетом іншим абонентам, оскільки в кожній базовій станції кількість мережевої потужності фіксована.

  • Але ж я плачу за безлімітний інтернет.

   Київстар не обмежує користування інтернетом, ви дійсно отримуєте безлім. Обмеження швидкості може діяти тоді, коли ви використали більше 3 000 МБ мобільного інтернету на добу за умови перевантаження мережі. Проте ви й надалі не сплачуєте окремо за мегабайти, трафік лишається безлімітним.

  • Як можна уникнути цього? Чи можу я платити більше, щоб користуватися інтернетом без обмежень швидкості?

   Ні. В межах політики умови вашого тарифу не змінюються та, якщо ви раціонально використовуватимете інтернет, то не помітите різниці в швидкості. Якщо ви не споживатимете надвеликі об'єми трафіку й не перевантажуватимете мережу своїми діями, то навряд чи помітите зниження швидкості.

  • Чи існують ще якісь обмеження на користування мобільним інтернетом?

   Ні, ми не встановлюємо додаткових обмежень:

   • ви можете використовувати смартфон як точку доступу, а SIM-картою можна користуватися в планшеті чи модемі;
   • доступ до файлообмінних ресурсів (торентів) відкритий та окремо не обмежується.
 • Щодо відправки текстових повідомлень

  Щоб захистити абонентів від SMS Спаму, компанія вимагає від споживачів додержання «Політики справедливого користування послугою відправки текстових повідомлень (SMS)»: послуга SMS може бути обмежена для абонентів, які використовують абонентські номери для відправки SMS Спаму (включаючи SMS-повідомлення в комерційних цілях з метою рекламування будь-яких товарів чи послуг) та/або повідомлень, що мають ознаки зловмисних викликів та/або надсилаються в шахрайських цілях.

  Для тих, хто бажає відправляти SMS комерційного характеру своїм клієнтам, партнерам чи співробітникам, Київстар пропонує скористатися послугою SMS-розсилки, надсилаючи текстові повідомлення з альфанумеричних імен з метою:

  • інформування про акції, індивідуальні знижки, спеціальні пропозиції;
  • надсилання новин, анонсів заходів, запрошень;
  • надсилання звітів про виконання замовлень, бронювань, реєстрацій;
  • привітання зі святами, особливими подіями тощо.

  Наші абоненти, які користуються послугою відправки текстових повідомлень (SMS) з метою спілкування з рідними та друзями, не відчують жодних змін.

  SMS Спам – це електронні, текстові та/або мультимедійні повідомлення, які без попередньої згоди (замовлення) абонента умисно та/або масово надсилаються на їхні адреси електронної пошти або кінцеве обладнання, крім повідомлень оператора, провайдера щодо надання телекомунікаційних послуг або органів державної влади у випадках, передбачених законодавством, а також надсилання повідомлень про проведення акцій, розіграшів, конкурсів, надання послуг, продуктів, товарів, які не замовлялися, повідомлень із пропозиціями щодо поповнення особового рахунка, що надходять не від оператора, які неможливо зупинити й якими завдається моральна та/або матеріальна шкода споживачеві та/або операторові, провайдерові.

 • Щодо вихідних міжнародних дзвінків

  Компанія лишає за собою право тимчасово призупинити або остаточно припинити доступ до телекомунікаційних послуг в цілому або частково (в сфері міжнародного зв'язку) в разі виявлення Компанією або уповноваженими державними органами порушень правил у сфері міжнародного зв'язку або зловживань послугами міжнародного зв’язку у вигляді, але не обмежуючись:

  • використання з комерційною метою замовлених телекомунікаційних послуг з використанням абонентського номера;
  • порушення правил маршрутизації трафіку міжнародних дзвінків;
  • будь-які дії з замовленими телекомунікаційними послугами в телекомунікаційній мережі оператора, які тягнуть за собою фінансові втрати Компанії, порушення схем маршрутизації трафіку, погіршення якості послуг, що надаються, скарги Абонентів.