Швидкість Інтернету

Що таке швидкість інтернету?

Швидкість інтернету або пропускна спроможність інтернет-каналу — це максимальна кількість даних, які можуть бути прийняті на персональний комп'ютер або передані з комп'ютера в мережу за одиницю часу. Швидкість найчастіше вимірюється в мегабітах (Мбіт/с, Мб/с) або кілобітах на секунду (Кбіт/с, Кб/с).

При цьому, як правило, розмір файлів вказується в кілобайтах, мегабайтах і гігабайтах.

Оскільки 1 байт = 8 біт, на практиці це означає, що при швидкості інтернету в 100 Мбіт/с за одну секунду комп'ютер зможе прийняти або передати не більше 12,5 мегабайтів даних (100/8=12,5). Щоб завантажити фільм об'ємом 1,5 ГБ (1536 МБ), знадобиться 2 хвилини або 123 секунди.

Зазначимо, що ці розрахунки наведені для ідеальних «лабораторних» умов вимірювання швидкості.

 

Від чого залежить швидкість інтернету?

На швидкість впливає кілька факторів:

 

  • Гранична швидкість тарифного плану, встановлена інтернет-провайдером.
  • Завантаженість мережі іншими користувачами. Оскільки загальна пропускна спроможність каналу обмежена, то чим більше в цей момент користувачів інтернет-провайдера підключено до мережі та чим більше вони качають, тим менше залишається «вільного місця» для інших.
  • Технологія каналу передачі даних. Київстар надає послугу «Домашній Інтернет» за технологією FTTB (Fiber To The Building – «Оптика в дім»). Особливість технології в тому, що до кожного підключеного будинку ми підводимо оптоволокно — один із найбільш технологічних матеріалів для передачі даних. У результаті пропускний канал дозволяє всім користувачам отримати заявлену в тарифному плані швидкість. Докладніше про технологію FTTB
  • Швидкість роботи сайту, який ви відкриваєте. Наприклад, якщо сервер на момент завантаження здатен віддавати користувачу файли на швидкості не більшій за 1 Мбіт/с, то навіть при максимальному тарифному плані досягти вищої швидкості не вдасться.
  • Налаштування мережі операційної системи.

З яких причин швидкість інтернету може знижуватись?

 

  • Несправне клієнтське обладнання. Збійне або застаріле мережеве обладнання (роутери, мережеві карти тощо) може стати причиною зниження швидкості інтернету. Щоб розв'язати цю проблему, перевірте та замініть несправні пристрої.
  • Зараження комп'ютера шкідливим ПЗ. Віруси, троянські програми та інше шкідливе ПЗ, що потрапило на комп'ютер, може використовувати частину пропускної спроможності каналу для своїх потреб. Для нейтралізації вірусів слід використовувати антивірусні програми.
  • Використання незахищеного бездротового з’єднання. Якщо для доступу до мережі використовується не захищене паролем Wi-Fi-з’єднання, до нього можуть підключитися сторонні особи. Щоб запобігти цьому, встановіть пароль на підключення до бездротової точки доступу.
  • Велика кількість програм, що працюють паралельно. Одночасна робота інтернет-месенджерів, менеджерів закачування, автоматичного відновлення операційної системи та інших програм може призвести посилює навантаження на процесор і знижує швидкість інтернет-з’єднання.

Як протестувати швидкість інтернету?

Зверніть увагу, що результати тестування швидкості залежать не тільки від характеристик вашої мережі, а й від швидкості роботи сервісу з тестування.

Щоб перевірити швидкість, перейдіть за посиланням.

 

Як вибрати належну швидкість інтернету?

Чим вища швидкість доступу в інтернет, тим більший ресурс виділяється на абонента, відповідно послуга стає дорожчою. Київстар пропонує три тарифних плани і ряд додаткових послуг, які задовольнять ,найрізноманітніші потреби абонентів.

 

Ознайомитися з тарифними планами Київстар