м. Київ
Виберіть місто

   Новини і акції

   Кількість М2М-карт у мережі Київстар зростала в середньому на 53% останні три роки

   16.03.2016

   У 2015 році українські аграрії стали лідерами за темпами впровадження технологій дистанційного керування виробництвом. За даними національного телеком-оператора Київстар, щорічний приріст кількості М2М SIM-карт, що використовуються сільгоспвиробниками, перевищив показник у 36%.

   За підсумками останніх трьох років CAGR (сукупний середньорічний темп росту) у М2М-сегменті становить 53%. Саме на стільки збільшується кількість М2М-користувачів щороку. «Перелом на українському ринку М2М-рішень відбувся в 2014 році, коли в швидкості підключень аграрії зайняли місце банків. Якщо ще три роки тому компанії з фінансового сектору забезпечували приріст у 56,5% на рік, то після 2014-го швидкість уповільнилася до 12,7%. Зате аграрії, які зростали лише на 5,4%, прискорилися до 36,2% на рік», — розповідає Євген Берус, менеджер з маркетингу на корпоративному ринку Київстар.

   В агросекторі найбільшим попитом користуються М2М-рішення для визначення якості ґрунту і дозованого внесення добрив і насіння, також ставляться датчики, які визначають температурний режим, вологість, наявність і якість води та кормових сумішей у тварин, здійснюють навігацію, забезпечують роботу систем пожежної та охоронної безпеки , а також відстежують ефективність використання с/г транспорту.

   Ще один зростаючий сегмент — системи безпеки, де Київстар пропонує М2М-рішення для датчиків сигналізації і позиціонування об’єктів (датчики відкриття/закриття дверей та вікон, датчики руху, об’єму, температури), в системах автомобільної сигналізації та ін. Також М2М широко застосовується в таких сферах, як логістика, енергетика, рітейл, і в банках.

   Київстар став найбільшим телеком-оператором у сегменті М2М-рішень із часткою в 60% (дані GfK). «Компанія першою в Україні запропонувала унікальне на той момент рішення „Центр управління М2М“, яке дозволяє управляти М2М-картами онлайн, вбудовувати даний функціонал у системи клієнтів через API», — розповідає Євген Берус. Його використовує вже кілька сотень найбільш прогресивних виробничих холдингів країни.

   Галузь бізнесу

   Динаміка зростання М2М у 2013-2014 рр.

   Динаміка зростання М2М з 2015 року

   Банки/Фінанси

   56,5%

   12,7%

   Безпека, GPS, навігація

   19,3%

   26,8%

   Енергетика

   15,1%

   21,4%

   Комунальні господарства

   3,7%

   2,9%

   Агро

   5,4%

   36,2%