м. Київ
Виберіть місто

   Новини і акції

   Київстар і «Майкрософт Україна» нагородили кращих юних IT-спеціалістів

   31.03.2016

   31 березня в Черкасах підбили підсумки V Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. У національному фіналі взяли участь 85 учнів 10-11 класів з усіх куточків України — переможці обласних етапів олімпіади.

   Цього року Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій відбулася вп’яте. Через брак державних коштів планувалося скоротити участь для 10 класів, проте завдяки підтримці постійних партнерів — національного телеком-оператора Київстар та компанії «Майкрософт Україна» — захід вдалося провести в повному обсязі. Крім того, призери (36 старшокласників) отримали пам’ятні сувеніри, а переможці (6 володарів дипломів І ступеню) — смартфони Microsoft Lumia 550 з підключенням до мережі Київстар.

   Також представники компаній-лідерів поділилися зі старшокласниками інформацією про актуальні тренди в сфері IT і дали свої рекомендації щодо майбутньої освіти та працевлаштування.

   «Київстар підтримує освітні події у сфері точних наук у рамках соціальної програми „Зроби свій внесок“. Стикаючись на практиці з активним проникненням digital-технологій у наше життя, ми бачимо, як потрібні нашій країні фахівці, які будуть впроваджувати інновації в бізнесі, в соціальній сфері, в державному управлінні. Упевнений, що талановиті школярі, яких ми підтримуємо сьогодні, це саме ті професіонали, які будуть працювати на благо України завтра», — розповів Микола Ткаченко, менеджер департаменту впровадження продуктів та ІТ-проектів Київстар.

   Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій була започаткована в 2012 році на базі 13-річного досвіду Дніпропетровської міської олімпіади з інформаційних технологій. За 5 років у ній взяли участь понад 300 тисяч школярів, з них більше 400 — у фінальних етапах. Цього року абсолютними переможцями стали десятикласник Володимир Канарик і учень 11 класу Петро Мудрієвський з Миколаївської області. Також гарний результат продемонстрували старшокласники Хмельницької області — всі члени команди здобули призові місця.

   «Розробляючи завдання, авторський колектив використовує реальні події та ситуації. Ми хочемо, щоб діти вчилися створювати сучасні інформаційні моделі, ефективно аналізувати і візуалізувати інформацію, використовуючи досягнення IT-сфери. Наше завдання — сформувати у них інформаційну культуру, розвинути логічне та алгоритмічне мислення майбутніх IT-фахівців і справжніх професіоналів», — говорить Микола Кузічев, голова журі, автор ідеї Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

   Методологія, яка закладена в основу олімпіади, є унікальною і дозволяє Україні стати державою-засновницею відповідної нової міжнародної олімпіади.

   «Сучасна молодь росте і виховується в цифровому середовищі. Вона не уявляє свого життя без гаджетів та інтернету, — коментує Роман Рудюк, керівник програми „Партнерство в навчанні“ компанії „Майкрософт Україна“. — Роль інформаційних технологій в нашому житті зростає з кожним роком. Підростаюче покоління може стати тією рушійною силою, яка перетворить IT-галузь в локомотив економіки всієї країни. І ми в „Майкрософт Україна“ пишаємося своєю причетністю до цього».

   Довідка про загальнонаціональну соціально-освітню ініціативу «Зроби свій внесок» («Make Your Mark»)

   «Зроби свій внесок» — загальнонаціональна соціально-освітня ініціатива компанії «Київстар» у рамках глобальної програми «Make Your Mark», яка реалізується міжнародною групою VimpelCom. Проект орієнтований на підтримку талановитих школярів, студентів-програмістів, стартаперів і молодих підприємців. Ініціатива передбачає підтримку українських школярів, які показують найкращі результати у точних дисциплінах — природничих науках, технологіях, включаючи інформаційні, інженерії, робототехніці та математиці.

   У 2015 році в рамках ініціативи «Зроби свій внесок» Київстар підтримав змагання програмістів OCPC-2015 та Всеукраїнську учнівську математичну олімпіаду. За сприяння компанії національна команда гідно представила Україну на міжнародних олімпіадах — Romanian Master in Mathematics та European Girls’ Mathematical Olympiad, а на Міжнародній математичній олімпіаді у Таїланді показала найкращий у Європі результат. Працюючи на перспективу, національний телеком-оператор Київстар підтримав проведення Всеукраїнської літньої школи, у якій взяли участь 163 юних математики із різних регіонів України.

   Також Київстар організовує серію зустрічей із лідерами суспільної думки в галузі економіки та соціальних дисциплін на базі Kyivstar Business Hub. Цей проект має на меті розвиток духу підприємництва та технологічних навичок у молоді. З-поміж іншого, ініціатива «Зроби свій внесок» орієнтована на стимулювання створення та розвитку молодими людьми соціально-значущих програмних продуктів, які побудовані на мобільних технологіях. На сьогодні гостями цих заходів стали вже понад 3 000 молодих підприємців.

   Довідка про освітню програму «Партнерство в навчанні»

   «Партнерство в навчанні» — глобальна ініціатива Microsoft, головною метою якої є надання освітньому співтовариству додаткових можливостей і ресурсів для ефективного вивчення і застосування технологій в освітньому процесі. Додаткова інформація доступна на сайті програми.