м. Київ
Виберіть місто

   Новини і акції

   Київстар удосконалює голос: технологія HD Voice — у 100 містах

   03.03.2016

   Технологія 3G забезпечує не тільки високу швидкість мобільного інтернету, але і трансляцію голосу в реалістичній якості. Для цього Київстар впроваджує в мережі 3G режим HD Voice — кодування аудіосигналу для забезпечення високої чіткості і максимальної розбірливості мовлення співрозмовника.

   Київстар почав освоювати HD Voice ще в 2013 році в мережі EDGE у ряді міст України. Дана технологія дозволяє істотно посилити реалістичність передачі голосу і створити в абонентів мобільного зв’язку відчуття живого спілкування. Однак повною мірою переваги цієї технології проявляються в мережах 3G, оскільки тут використовується більш широкий діапазон частот.

   У 2015 році Київстар впровадив технологію HD Voice у мережі 3G у декількох великих містах країни — в Одесі, Львові, Хмельницькому та Івано-Франківську. А на початку березня 2016 дана технологія стала доступна ще в 100 містах, де діють мережі 3G. Це Київ, Ужгород, Чернівці, Тернопіль, Кам’янець-Подільський, Ізмаїл, Білгород-Дністровський, Луцьк, Самбір, Обухів і багато інших.

   Як показує практика, після запуску цієї технології трафік HD Voice на окремих 3G базових станціях складає 10-20% від загального голосового трафіку.

   «Уже більш ніж у 100 містах, де діють мережі 3G, багато абонентів відчули зміни в якості звучання голосу, аж до того, що можуть чітко чути фонові звуки наприклад, голоси в приміщенні або звуки вулиці, якщо співрозмовник знаходиться на відкритій місцевості. Це можливо, якщо мобільні пристрої абонентів підтримують HD Voice. Як правило, це всі сучасні смартфони. Дана технологія вже впроваджена на 60% базових станцій 3G, і в 2016 році ми будемо її розвивати», — зазначив Василь Пантов, директор з технологічної стратегії та управління якістю Київстар.

   При широкосмуговій передачі голосу HD Voice співрозмовники можуть виразніше чути високочастотні складові, наприклад, шиплячі звуки, а також низькі частоти. Така передача звуку наближає співрозмовників до реального життя — немов вони спілкуються безпосередньо.

   Для HD Voice використовується кодек AMR-WB (Adaptive Multi Rate — Wideband), що дозволяє значно поліпшити якість передачі голосу за рахунок розширення смуги відтворюваних частот з 3.4 кГц до 7 кГц. Таким чином, ширина смуги частот, що передаються, збільшена на октаву.