м. Київ
Виберіть місто

   Новини і акції

   В Україні буде створено платформу телеком-благодійністі

   13.12.2016

   9 грудня 2016, Київ – Напередодні українського Дня благодійності компанії «Київстар», «Vodafone Україна», lifecell і «Укртелеком» підписали Меморандум щодо сприяння розробці та впровадженню Всеукраїнської платформи «Благодійне телекомунікаційне повідомлення».

   Платформа стане точкою доступу неприбуткових організацій до нового для України механізму публічного збору благодійних пожертв – через SMS і голосові повідомлення. Найбільші оператори телекомпослуг підтвердили готовність забезпечити технічну реалізацію благодійних SMS та взяти на себе усі витрати, пов’язані з відправкою благодійних SMS.

   Наступним кроком має стати розробка спільно з провідними благодійними фондами, громадськими організаціями та волонтерами механізму взаємодії усіх залучених сторін: операторів зв’язку, благодійних та громадських організацій та людей, які жертвують кошти.

   Сторони Меморандуму доручають Благодійній організації «Український форум благодійників», як одному з ініціаторів розвитку напрямку телекомблагодійності в Україні, організувати процес розробки спільної позиції благодійної спільноти щодо концепції та принципів роботи Платформи.

   Усі підписанти братимуть участь у розробці необхідних для реалізації телекомблагодійності нормативно-правових актів, як досі брали участь в розробці й адвокації законів, що запроваджують телекомблагодійність в Україні і звільняють цю послугу від усіх податків.

   «Український форум благодійників упродовж 3,5 років координував створення і адвокацію законопроектів, які дали зелене світло для запуску телекомблагодійності в Україні. І ми раді, що сьогодні переходимо до наступного етапу. Ми вже вивчили програмні рішення платформ телекомблагодійності, які існуюють у світі. У першому кварталі 2017 року проведемо широке обговорення основних принципів і критеріїв роботи української Платформи для того, щоб вона, з одного боку, стала доступною для максимальної кількості учасників сектору благодійності, а з іншого, - шлагбаумом для шахраїв. Паралельно продовжуємо роботу з Кабінетом Міністрів, щоб він виділив короткий номер для збору пожертві», - Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.

   «Я дуже хочу, аби робити добро було просто. Тому сьогодні я, як Президент Київстар, підписав Меморандум з нашими колегами по ринку - про те, що ми готові вкладати час і сили у створення платформи для телеком-благодійності. Платформа дозволить не лише спростити процес передачі грошей, але і забезпечить повну прозорість збору коштів, підвищуючи довіру до благодійності в Україні», - коментує Петро Чернишов, президент Київстар.

   Ольга Устинова, Генеральний директор Vodafone Україна, зазначила: «Три роки тому ми почали роботу, щоб звільнити благодійні SMS від оподаткування, і ось нарешті закони прийнято. Але щоб вони почали діяти, необхідно розробити механізм взаємодії усіх сторін - мобільних операторів, благодійних організацій та людей, які готові жертвувати кошти. Не менш важливим є забезпечення контролю за збором та використанням благодійних коштів - робота має бути організована максимально прозоро і ефективно. Тільки за таких умов інструмент благодійних SMS реально запрацює».

   Бурак Ерсой, головний виконавчий директор lifecell відзначив:«Як соціально відповідальна компанія ми щиро підтримуємо ініціативу, спрямовану на розвиток прозорої та відкритої телеком-благодійності в Україні. Розуміючи всю важливість цього напрямку, lifecell став одним з підписантів цього Меморандуму».

   «Для нас важливо, щоб користувачі фіксованої телефонії також мали технічну можливість висловити свою підтримку. Саме тому Укртелеком сьогодні долучається до підписання Меморандуму»,- наголосив Юрій Курмаз, директор ПАТ «Укртелеком».

   Факт-лист

   122 млн фунтів стерлінгів (3,8 млрд грн) зібрано через SMS-благодійність у Великій Британії 2016 року.

   Травень 2013 року - початок роботи над законопроектами про телекомблагодійність, яка об’єднала парламент, уряд, комерційний і неприбутковий сектори.

   6 жовтня 2016 року – Верховна Рада ухвалила проекти законів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень та про внесення змін до Податкового кодексу України, завдяки яким уся сума пожертви доходитиме до адресата (досі благодійні SMS і голосові повідомлення оподатковувалися на рівні з комерційними за ставкою 27,5%).

   11 грудня 2016 р. – День благодійності в Україні. Відзначається щороку другої неділі грудня.

   Контактна особа:

   Леся Ярошенко,
   інформаційний менеджер Українського форуму благодійників
   066 737 83 18
   lesya.yaroshenko@ufb.org.ua