Правила мобільної безпеки на дорогах

Наявність мобільного телефону в автомобілі надає багато переваг, однією з яких, поза всяким сумнівом, є можливість зв’язку з екстреними службами у випадку дорожньо-транспортної пригоди. Водночас користуватися мобільним телефоном під час водіння автомобіля без спеціальної гарнітури «hands free» небезпечно. Навіть якщо ви уважні та обережні за кермом, розмова може відвернути вашу увагу від ситуації на дорозі й призвести до непоправного.

Дотримуючись таких елементарних правила безпеки використання мобільних телефонів під час водіння автомобіля, ви не тільки убезпечите себе і людей, що вас оточують, але й зможете запобігти можливій трагедії:

 1. За можливості, утримуйтеся від розмов мобільним телефоном під час водіння.
 2. Перед запуском двигуна, ми рекомендуємо вам переводити телефон у беззвучний режим чи скористатися послугою «Голосова пошта».
 3. Ніколи не надсилайте SMS і не переглядайте мобільний контент під час водіння.
 4. Не записуйте повідомлення і не дивіться на номери викликів.
 5. Використовуйте мобільний телефон для того, щоб подзвонити за екстреними номерами.
 6. Використовуйте мобільний телефон, щоб допомогти іншим в аварійних ситуаціях.
 7. Якщо вам необхідно відповісти на дзвінок або передзвонити, знаходячись за кермом транспортного засобу:
  • використовуйте гарнітуру «hands free»;
  • постарайтеся звести розмову до мінімуму і попередьте співрозмовника, що ви за кермом і повинні закінчити розмову якнайшвидше;
  • відразу завершіть дзвінок у тому випадку, якщо розмова відволікає вас, є емоційною чи неприємною.

Необхідно розуміти, що аби повністю убезпечити себе та людей, що вас оточують, від негативних наслідків, одержавши вхідний дзвінок чи при необхідності подзвонити, потрібно зупинити ваш транспортний засіб, здійснити паркування, здійснити розмову і лише після цього продовжити рух.

infocircle

Довідка

Нові Правила дорожнього руху України (від 01.01.2002, п. 2.9 д) забороняють водію під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання).

Чинним законодавством України не забороняється використання спеціальних автомобільних наборів, що дозволяють розмовляти телефоном, не займаючи рук. Водночас фахівці попереджають, що розмови мобільним телефоном, навіть якщо ви не тримаєте його в руці, у чотири рази збільшують ймовірність ДТП.

З більш детальною інформацією щодо цього питання ви можете ознайомитися: