Правила користування мобільним зв'язком
Користувачам мобільного зв'язку важливо розуміти, що будь-який телефон стандарту GSM — це приймач і передавач радіосигналів малої потужності.
Незважаючи на очевидну необхідність і корисність мобільного зв’язку в житті сучасної людини, існує певний перелік місць, де необхідно обмежити себе у користуванні мобільним зв’язком, зокрема:
У лікарнях та інших лікувальних закладах, де встановлене та діє обладнання життєзабезпечення. Мобільний телефон потенційно може впливати на роботу чутливого медичного обладнання, тому ми рекомендуємо виключати свій мобільний телефон у лікарнях та інших лікувальних закладах, де навіть таке незначне випромінювання може викликати небажані збої в роботі медичної техніки.
У більшості інструкцій до мобільних телефонів є пункт про недопустимість використання мобільного телефону одночасно з особистими медичними приладами. Якщо Ви використовуєте який-небудь особистий медичний прилад (наприклад, кардіостимулятор, слуховий апарат тощо), необхідно проконсультуватися з питань безпеки з його виробником.
На борту літаків. Випромінювання мобільного телефону потенційно може викликати збої в роботі навігаційних приладів. Тому користуватися мобільним телефоном на борту літака категорично заборонено. Варто розуміти, що знак з перекресленим мобільним телефоном означає саме відключення телефону, а не відмову від розмов мобільним. При цьому, деякі виробники мобільних телефонів у своїх нових моделях передбачили «літаковий» варіант функціонування телефону, під час використання якого пристрій «забуває» про своє мобільне походження, повністю відключаючи приймачі та передавачі радіосигналів.
Не рекомендується використання мобільних телефонів у місцях з потенційно вибухонебезпечною атмосферою. До них відносяться: нижні палуби кораблів; заправні станції; місця, де в повітрі містяться дрібні хімічні частки або металічний пил.