Як розвивався 4G в Україні: статистика Київстар за п’ять років

07.03.2023

На початку березня 2018 року відбувся фінальний тендер на частоти 1800 МГц, які мали ключову роль для розгортання килимового покриття 4G в Україні. Через п’ять років Київстар підбиває підсумки будівництва мережі швидкісного інтернету та як українці ним користуються зараз, в умовах війни.

Уже наприкінці 2018 року швидкісний інтернет від Київстар був доступний в містах та селах, де проживало 47% населення країни. При цьому 3,1 млн абонентів активно користувалися 4G. У середньому кожен 4G-абонент використовував понад 6 Гб щомісяця.

На початку 2022 року мобільний оператор забезпечував швидкісним інтернетом вже 90% населення країни, а більше 12 млн абонентів Київстар регулярно користувалися саме 4G. У середньому по 10 Гб інтернет-трафіку щомісяця.

Завдяки великому покриттю та ємності 4G-мережі Київстар українці в перші місяці російського вторгнення могли оперативно отримувати життєво важливу інформацію онлайн, дивитися актуальні новини, спілкуватися з рідними, дистанційно працювати та навчатися. Наприклад, у березні-квітні минулого року загальні обсяги дата-трафіку в мережі Київстар зросли на понад 10% у порівнянні з лютим.

Попри те, що російські загарбники завдають руйнувань телеком-мережам України, інженери оперативно відбудовують базові станції й продовжують запускати 4G у нових містечках та селах. З 24 лютого 2022 року спеціалісти Київстар технологічно оновили понад 7000 базових станцій, де встановили обладнання для зв’язку 4G. Крім цього, побудували 700 нових базових станцій з 4G і відновили 600 веж, які були зруйновані ворогом. Також національний регулятор безкоштовно виділив додаткові частоти 2300 МГц. Їх використання дозволило покращити зв’язок у регіонах, які прийняли до себе вимушених переселенців.

Завдяки безпрецедентним зусиллям технічних спеціалістів Київстар наприкінці грудня 2022 року 4G-мережа продовжувала працювати в містах і селах, де проживало майже 90% населення України*. На той час швидкісним інтернетом регулярно користувалося вже 13 млн абонентів, а використання мобільного інтернету на одного абонента досягло 12 Гб на місяць.

У 2023 році 4G все ще має великі перспективи в Україні, адже швидкісним інтернетом послуговується 80% інтернет-користувачів. При цьому, 95% смартфонів у мережі оператора підтримують цю технологію. Тому Київстар і далі інвестуватиме в її розвиток, зокрема у VoLTE та інші сучасні технічні рішення. А клієнти, які все ще користуються 3G, можуть перейти на новий стандарт, просто і без додаткових витрат змінивши свою стару SIM-картку на нову в будь-якому магазині Київстар.

*Де проживає ~88% населення у всіх областях України; понад 90% у 19 областях, на території яких не ведуться активні бойові дії.

Довідка про Київстар

Київстар – найбільший український оператор електронних комунікацій, що станом на вересень 2022 року обслуговував 24,8 млн абонентів мобільного зв’язку та понад 1,1 млн абонентів «Домашнього інтернету». Компанія надає послуги на основі широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 4G. Київстар. Клієнтам компанії доступні можливості мобільного, фіксованого зв’язку й інтернету, конвергентні рішення, а також інноваційні послуги Big Data, IoT, Cloud solutions, цифрове ТБ та ін. Київстар активно допомагає абонентам, суспільству і країні долати складнощі воєнного часу. За 2022 рік компанія перерахувала благодійним фондам 130 млн грн допомоги на гуманітарні потреби суспільства і надала абонентам безкоштовних послуг і бонусів у сумі, еквівалентній 563 млн грн. Київстар підтримав ініціативу Президента України United24 із залучення коштів на відбудову України і виділив 300 млн грн на відновлення цифрової інфраструктури. Також компанія власним коштом підключає до швидкісного інтернету бомбосховища і модульні будинки для переселенців. Акціонер Київстар – міжнародна Група VEON. Акції Групи знаходяться на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам). Київстар 25 років працює в Україні та визнаний найбільшим платником податків на телеком-ринку, кращим роботодавцем і соціально відповідальною компанією.

Додаткова інформація: pr@kyivstar.net