Київстар продовжує співпрацю з ДСНС у сфері розмінування України

14.05.2024

Найбільший оператор електронних комунікацій Київстар та Державна служба України з надзвичайних ситуацій підписали меморандум про співпрацю з метою удосконалення процесу розмінування територій, що зазнали руйнувань внаслідок збройної агресії російської федерації, підвищення рівня безпеки в територіальних громадах та відбудови України.

Україна зараз — одна з найбільш замінованих країн у світі. Вибухонебезпечними предметами забруднено близько 156 тисяч кв. км території. Київстар та Державна служба України з надзвичайних ситуацій починають співпрацю з використанням сучасних технологій для операторів з розмінування. Київстар та ДСНС проводитимуть спільне випробування сервісів сигналу корекції RTK з метою забезпечення високої точності картографування забруднених територій та моніторингу виконання робіт. Київстар — перший і єдиний оператор електронних комунікацій України, який надає послугу RTK і має власну мережу покриття точного позиціонування.

"Допомагати у відновленні країни — важлива місія для Київстар та усіх українців. Але таке відновлення неможливе без швидкого і безпечного розмінування територій. Київстар готовий ділитися досвідом впровадження новітніх технологій, що допоможуть пришвидшити розмінування, адже українці не можуть чекати десятиліттями", — зазначив Ілля Польшаков, директор з розвитку нових напрямків бізнесу Київстар.

Спікер додав, що застосування рішень з підтримкою технології RTK (що дає точність до 2,5 см) дозволить краще визначати координати небезпечних об’єктів та меж небезпечних територій. А це допоможе вберегти життя як піротехнікам ДСНС, так і цивільному населенню.

Заступник Голови ДСНС України Роман Примуш акцентував на важливості співпраці між державними структурами та бізнесом, особливо у час, коли українці протистоять збройній агресії рф й виборюють своє право на вільне життя у незалежній країні. "Державна служба України з надзвичайних ситуацій активно впроваджує у своїй діяльності новітні технології. Одним із величезних викликів, які стоять нині перед надзвичайниками, є масштабне мінування ворогом української землі. І саме застосування нових рішень та підходів, у тому числі цифровізація процесу, допомагає прискорити очищення забруднених територій від смертельно небезпечних російських "подарунків", але найголовніше - зберегти здоров'я й життя наших фахівців", - підкреслив Роман Примуш.

Київстар забезпечить партнерів доступом до технології RTK та надаватиме рекомендації щодо вибору та використання GNSS-приймачів. Також спеціалісти компанії здійснюватимуть аналітичні дослідження з випробування технологій позиціонування та визначення координат на місцевості.

Довідка про Київстар

Київстар найбільший український оператор електронних комунікацій, що станом на грудень 2023 року обслуговував близько 24 млн абонентів мобільного зв’язку та понад 1,1 млн абонентів «Домашнього Інтернету». Компанія надає послуги з використанням широкого спектру мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 4G, Big Data, Cloud solutions, сервіси для кіберзахисту, цифрове ТБ та ін. Київстар розвиває в Україні нові телеком технології і в найближчі три роки планує інвестувати в цей напрямок 600 млн дол США. Компанія допомагає Україні долати виклики воєнного часу і за останні два роки виділила понад 1,8 млрд грн для підтримки ЗСУ, абонентів, на реалізацію соціальних проєктів. Акціонер Київстар – міжнародна Група VEON. Акції Групи знаходяться на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам). Київстар 26 років працює в Україні та визнаний найбільшим платником податків на телеком-ринку, кращим роботодавцем і соціально відповідальною компанією. Додаткова інформація: pr@kyivstar.net, www.kyivstar.ua