close
Обрати: регіон район

Новини та акцiї

Київстар має намір поділитись частотами

23.03.2017

Телеком-оператор ініціює рефармінг радіо частот у діапазоні 1800 МГц, щоб забезпечити усім учасникам телеком ринку рівні можливості для розвитку нових технологій зв’язку

На телеком ринку України сталась знакова подія: провідні оператори мобільного зв’язку та регулятор (НКРЗІ) підписали Протокол, яким підтвердили наміри здійснити рефармінг частот у діапазоні 1800 МГц. Відповідно до Протоколу, оператори передають державі наявні в них частоти зазначеного діапазону. Регулятор забезпечує операторам право пріоритетного викупу частот відповідно до квот і вартості, що визначена Кабінетом Міністрів України. Так, ПрАТ Київстар придбає 2 смуги по 25 МГц, ПрАТ «МТС Україна» 2х20 МГц, ТОВ «Лайфселл» 2х15 МГц. Мінімально встановлена ціна за 1 МГц складатиме 1059260 грн. Решта 15 МГц частот буде продана на відкритому аукціоні учасникам, які запропонують найбільшу ціну.

Президент Київстар Петро Чернишов прокоментував підписання документу: «Для нас це – непросте рішення. Фактично, ми є «донором», оскільки володіємо найбільшою кількістю частот у діапазоні 1800 МГц, які отримали на прозорих та законних умовах. Але ми свідомо пішли на такі складнощі. Як інноваційна компанія, Київстар піклується про те, щоб Україна подолала цифровий розрив із країнами Європи, а наші клієнти отримали доступ до найбільш прогресивних технологій зв’язку.

Завдяки рефармінгу частот телеком ринок отримає безперечні переваги:

  • Діапазон 1800 МГц– найбільш універсальний і популярний для розвитку технології LTE. У світі вже понад 580 комерційних мереж 4G, половина з них – на частотах 1800 МГц.
  • В Україні вже працюють мережі, що використовують мультистандартне обладнання (Single RAN). У разі прийняття закону про технологічну нейтральність, компанії зможуть оперативно запустити послуги 4G у діапазоні 1800 МГц.
  • Отримавши можливість розвивати послуги стандарту 4G, оператори зможуть використовувати інші радіо частоти (наприклад 2,6 ГГц), для подальшого збільшення ємності.

Нагадаємо, що Київстар багато разів відкрито заявляв про готовність поділитися своїми частотами, щоб створити можливість для запуску 4G для усього телеком ринку.

Мережа Київстар обслуговує найбільшу в Україні базу клієнтів і найбільші обсяги дата-трафіку. Так, у 2016 році клієнти компанії використали понад 51 486 Тбайтів, при цьому 70% трафіка – в мережі 3G. Нагадаємо, що у 2016 році Київстар модернізував понад 7000 базових станцій, встановивши найсучасніше обладнання для мереж 2G, 3G і 4G. За технічними параметрами мережа 3G Київстар – лідер якості серед телеком операторів, що входять до складу міжнародної групи VEON (раніше – VimpelCom ltd). Турбота про якість послуг підкріплюється інвестиціями компанії у модернізацію і будівництво мережі 3G. Так, за 2015 і 2016 роки капітальні витрати Київстар (включаючи вартість ліцензії 3G) сягнули 9,4 млрд грн.

Бізнесу
Допомогти?

{{ thanksData.thanksTitle }}

{{ thanksData.thanksBody }}