м. Київ
Виберіть місто

   Новини і акції

   Київстар представив урядовцям Mobile ID – сервіс мобільної ідентифікації громадян

   26.12.2016

   Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав впровадження проекту цифрового підпису Mobile ID, запропонованого компанією «Київстар»

   23 грудня 2016 року відбулася нарада в Кабінеті Міністрів України, присвячена питанню цифровізації державних адміністративних послуг.

   Національний телеком-оператор Київстар представив пілот проекту Mobile ID учасникам наради, на якій були присутні: В. Гройсман, Прем’єр-міністр України, керівництво Державного агентства з питань електронного урядування, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, представники Міністерства юстиції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, а також представники телеком-операторів.

   Mobile ID – це сервіс, який дозволяє абоненту використовувати свій мобільний телефон зі встановленою у ньому SIM-картою як засіб для безпечної електронної ідентифікації. Всі дані – електронний цифровий підпис (ЕЦП), ідентифікаційний код, паспортні дані та будь-яка інша особиста інформація – записуються на SIM-карту нового покоління. Це спрощує громадянам доступ до адміністративних і комерційних сервісів, дає можливість отримувати документи та ставити на них цифровий підпис без відвідування державних установ. Технологія Mobile ID стає ще більш актуальною після запровадження в Україні швидкісного мобільного інтернету 3G.

   За словами Володимира Гройсмана, Прем’єр-міністра України, «Ідентифікатор має дати дистанційність, прозорість і якісний сервіс, чого б це не стосувалося – банк, лікарня, освіта, соціальна допомога, державна послуга – земля, будівництво, або щось інше. Людина має у своєму мобільному телефоні отримати можливості для того щоб замовити і отримати послугу держави без контакту з чиновниками. Це буде величезний здобуток, у тому числі щодо боротьби з хабарництвом».

   Володимир Гройсман також наголосив, що необхідно забезпечити правову підтримку як на рівні законодавства, так і урядових рішень, щоб створити правові можливості для розвитку напрямку нових технологій.

   У ході наради Володимиром Гройсманом було сформульовано доручення Уряду щодо формування пакету необхідних законодавчих ініціатив, що дадуть можливість компаніям почати реалізовувати питання мобільної ідентифікації, яка є ключем для розвитку подальших продуктів.

   «Підготовкою до впровадження Mobile ID наша компанія займається вже рік. Ми взяли на себе зобов’язання за підтримки представників уряду запропонувати українцям інноваційні рішення протягом подальших 12-18 місяців. Компанія «Київстар» готова продемонструвати, що ми є надійним технологічним партнером держави. Я дуже розраховую на підтримку телеком-галузі та наших партнерів, адже йдеться про спрощення життя наших громадян», – коментує результати наради Петро Чернишов, президент Київстар.