м. Київ
Виберіть місто

   Новини і акції

   Київстар, Vodafone та lifecell доєдналися до тестування нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації

   15.06.2022

   З 15 червня ДСНС за технічної підтримки Київстар, Vodafone та lifecell у Вінницькій та Полтавській областях розпочинає тестування нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації завдяки технології Cell Broadcast.

   Наразі ДСНС надсилатиме лише тестові повідомлення, які не пов’язані із загрозами та не вимагають жодних дій від отримувачів.

    

   Рекомендуємо ознайомитися із відповідями на розповсюджені питання про роботу технології:

   • Як працює нова система оперативного інформування?

   Вона працює завдяки технології Cell Broadcast,  яка має значні переваги над SMS-інформуванням: швидше отримання сповіщень, гнучкість у виборі локацій для інформування, наявність звукового сигналу навіть якщо звук на смартфоні абонента вимкнено.

   Проте, технологія Cell Broadcast має деякі обмеження з боку обладнання – старі моделі телефонів до 2019 року випуску з великою ймовірністю не зможуть приймати оповіщення.

   • Що робити у випадку отримання екстреного сповіщення зараз?

   На першому етапі, з 15 червня, відбуваються розсилки лише тестових повідомлень у Полтавській та Вінницькій областях для перевірки роботи системи. Вони не пов’язані із виникненням реальної загрози та не вимагають дій зі сторони громадян.

   • Які телефони підтримують ці сповіщення?

   Приймати повідомлення від системи Cell Broadcast можуть переважно мобільні телефони (смартфони), які вироблено починаючи з 2019 року, та які мають операційну систему Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5.

   • Як переконатися, що я точно буду отримувати сповіщення?

   Спочатку перевірте, чи активна ваша SIM-карта, та чи є мережа мобільного оператора. Якщо увімкнено режим «У літаку», то вимкніть його, щоб отримувати сповіщення.

   Зверніть увагу на версію операційної системи. Для Android це має бути версія 11 або вище, а для iOS - від версії 14.5. Якщо можете, то оновіть версію операційної системи.

   Рекомендуємо переконатися, що отримання сповіщень увімкнено у налаштуваннях смартфона. В залежності від виробника, налаштування екстрених оповіщень можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi). 

   • Як керувати отриманням сповіщень у телефоні?

   Отриманням деяких сповіщень можна керувати, вмикати та вимикати. В залежності від виробника пристрою, налаштування можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi). Вони можуть називатися «Екстрені оповістки» для iPhone, «Надзвичайні загрози» та «Серйозні загрози» для телефонів з ОС Android.

   Але ДСНС та мобільні оператори не рекомендують громадянам відключати оповіщення про виникнення надзвичайної ситуації або про повітряну тривогу, адже від своєчасного отримання цієї інформації може залежати життя людей.

   • Якщо звук в налаштуваннях телефону вимкнено, то я почую звук сповіщення?

   Так, це одна із ключових переваг технології Cell Broadcast. Гучний сигнал разом із вібрацією буде тривати 15-20 секунд або до моменту вимкнення сповіщення людиною.