м. Київ
Виберіть місто

   Новини і акції

   Київстар, Vodafone Україна та lifecell запустили 4G одразу на 23 станціях київського метро

   28.10.2020

   З 28 жовтня швидкісний мобільний інтернет трьох операторів працює на 45 із 46 підземних станціях київського метро та у тунелях між ними, покриваючи таким чином майже всю «підземку». На останній станції – Теремки – 4G з’явиться протягом грудня.

   Запуск 4G в метро Києва став результатом довготривалої та злагодженої роботи всіх учасників проєкту: мобільних операторів, технологічного партнера Huawei, міської влади, зокрема мера Віталія Кличко та його радника зі стратегічних питань Максима Бахматова; профільних державних органів та громадських організацій.

   «6 листопада метрополітену Києва виповнюється 60 років і я радий, що цей день кияни та гості столиці зможуть скористатися швидкісним 4G у метро. Київстар як координатор проєкту, всі мобільні оператори та наші партнери провели масштабну роботу, щоб за короткий час покрити практично всю підземку. Ми випередили графік запуску більш ніж на місяць завдяки спільнім зусиллям. Це чудовий результат!» – коментує Олександр Комаров, президент Київстар.

   Нагадаємо, що запуск 4G-мережі у метро почався у березні цього року зі станції Академмістечко та тривав поетапно. Цікаво, що вже зараз кожного дня 4G-інтернетом у середньому користується майже 300 тисяч абонентів всіх трьох операторів.  

   «Сьогодні у нас не перша за рахунком, але дуже важлива подія в київському метрополітені: наш повний викликів проєкт наближається до успішного завершення. Майже на всіх станціях київського метро пасажири вже можуть користуватися швидкісним інтернетом, що кардинально змінює якість пересування підземкою. 4G в метро столиці та будівництво мережі LTE-900 у невеликих населених пунктах – це два головні проєкти 2020 року, які можна назвати успішним прикладом співпраці операторів і держави на благо всіх громадян України», – коментує Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна.

   Разом абоненти мобільних операторів вже використали у «підземці» понад 400 терабайтів трафіку. Такого обсягу вистачило б, наприклад, на 30 років безперервного перегляду відео у високій якості.  

   «Інтернет у міських підземках в нашу діджитальну епоху перетворився на необхідність. Адже сьогодні це не лише доступ до соцмереж, медіа та  розваг. Насамперед, це основа для розвитку технологій розумного та безпечного міста, що здатні підвищити рівень комфортності столиці.  Дуже важливо, що Київська міська адміністрація це розуміє та максимально сприяє розгортанню 4G-покриття в метрополітені. Сподіваюся, цей приклад наслідуватимуть й інші міста України, відкриваючи своїм мешканцям можливість користуватися всіма перевагами smart-технологій», – зазначив Ісмет Язиджи, головний виконавчий директор lifecell.

   Для роботи 4G у метро Київстар, Vodafone Україна та lifecell використовують спільне обладнання від компанії Huawei, але власні частоти відповідно до ліцензій. Частоти використовуються у двох діапазонах: 1800 МГц та 2600 МГц, що дозволяє забезпечити кращу якість та швидкість мобільного інтернету. Так, за даними операторів, середня швидкість 4G в метро перевищує 40 Мб/с.

                                                                                                                             

   Довідка про Київстар

   Київстар – український оператор телекомунікацій, який надає послуги зв’язку та передачі даних на основі широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, у тому числі LTE (4G). Послугами оператора користуються 25,4 млн абонентів. Акціонер Київстар – міжнародна група VEON Ltd, що має офіс у Нідерландах. Акції Групи знаходяться на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам). Київстар понад 20 років працює в Україні та є найбільшим платником податків на телекомринку, а також одним із кращих роботодавців і соціально відповідальною компанією.

   Додаткова інформація: pr@kyivstar.net.

    

   Про Vodafone

   Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв'язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 22 країнах, має партнерські угоди з операторами 42 країн і надає послуги фіксованого широкосмугового доступу в інтернет на 17 ринках. Станом на 30 червня 2020 року Vodafone надає послуги більше 300 мільйонам абонентів мобільного зв'язку і 27 мільйону користувачів фіксованого інтернету. Більш детальна інформація на сторінці www.vodafone.com.

   Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, яка надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G. Інвестиції Vodafone в період активного будівництва мереж швидкісного інтернету в 2015 році – 1 півріччі 2020 року перевищили 27,3 млрд грн.

   Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство і розвивати нові технологічні послуги – інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, Mobile ID, Фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються 19 млн клієнтів.

   Додаткова інформація: press@vodafone.ua, vodafone.ua

    

   Довідка про lifecell:

   lifecell ― український діджитал-оператор, що надає справжню свободу спілкування. За допомогою доступного високошвидкісного мобільного Інтернету lifecell відкриває сучасні можливості мобільної комунікації для всіх категорій користувачів незалежно від віку чи знань технологій. Оператор належить Turkcell — турецькому постачальнику конвергентних телекомунікаційних і технологічних послуг. Станом на кінець другого кварталу 2020 року активна 3-місячна абонентська база lifecell становила 7,6 млн користувачів.

   Діджитал-оператор lifecell пропонує тарифи та послуги, які є зручними та вигідними для користувачів розумних пристроїв. До цифрового портфоліо сервісів і продуктів компанії також входять: багатофункціональний месенджер BiP, захищене хмарне сховище lifebox, мобільний платіжний сервіс тощо. Діджитал-оператор реалізовує низку проєктів, спрямованих на розвиток «розумного міста», покращення безпеки громадян і запуск мереж IoT (Інтернету речей). www.lifecell.ua