м. Київ
Виберіть місто

   Новини і акції

   Мобільні оператори: Перенесення номера в іншу мережу має здійснюватися після попередньої ідентифікації абонента

   31.07.2020

   Найбільші мобільні оператори України Київстар та Vodafone Україна вбачають можливість серйозних ризиків мобільного шахрайства внаслідок спрощення процедури перенесення мобільних номерів.

   На засіданні НКРЗІ, яке відбудеться 31 липня, будуть обговорювати рішення про внесення змін у порядок перенесення мобільних номерів, зокрема скасування попередньої ідентифікації абонентів на боці «базового оператора». Таким чином, встановлювати чи є абонент законним власником номера, що переноситься в іншу мережу, буде оператор-отримувач. Перевірка здійснюється за простим SMS-паролем. При цьому базовий оператор, який надавав послуги за номером що переноситься, виключається з процесу ідентифікації власника номера.

   Олександр Когут, директор з регуляторного забезпечення Київстар: «Таке спрощення містить суттєві ризики для абонента, який може втратити номер у результаті шахрайства і не зможе його повернути, як не зможе повернути та кошти зі свого мобільного чи банківського рахунку, якщо його номером заволодіє шахрай. Для операторів, які не зможуть встановити, чи дійсно абонент, який переносить номер, є його законним власником. Для держави, оскільки нові види шахрайства можуть призвести до сплеску злочинів, спрямованих не лише на доступ до мобільного банкінгу абонента, але і персональної інформації, профілям у соціальних мережах, тощо».

   Людмила Цейтліна, начальник відділу проектно-аналітичної роботи Vodafone Україна: «Ми підтримуємо європейський досвід «єдиного вікна» для звернень щодо перенесення мобільних номерів. Проте більшість європейських країн вже має зареєстровану у своїх операторів абонентську базу. Абонент звертається до свого оператора і реєструється, як того вимагає законодавство у більшості країн. Зареєстрований абонент переносить номер, звернувшись до оператора-реципієнта. На сьогодні така процедура вже діє в Україні».

   Експерти міжбанківської Асоціації членів платіжних систем України також вважають, що «знеособлене» перенесення номерів тільки загострить ризики шахрайства, враховуючи, що в Україні майже 90% абонентів користується мобільним зв’язком анонімно, на умовах передоплати. За оцінкою Асоціації, лише у 2019 році через шахрайства з мобільними номерами громадяни України втратили близько 330 млн грн.

   Телеком-оператори Київстар та Vodafone Україна підкреслюють, що для упередження шахрайства необхідно зберегти двокрокову модель перенесення номерів. Де перший крок — припинення відносин з базовим оператором з паралельним проходженням у встановленому законодавством порядку процедури ідентифікації. Другий — безпосереднє звернення до оператора-реципієнта для перенесення номера. Така модель у чинних правових умовах здатна забезпечити безпечне перенесення номера як абоненту, так і оператору телекомунікацій і гарантувати дотримання усіх прав та інтересів сторін транзакції.

   Послуга перенесення мобільних номерів діє в Україні з травня 2019 року. За цей час послугою скористалися 72 тисячі людей, або 0,13% від загальної кількості мобільних абонентів України. За інформацією з фінансових звітів операторів Київстар обслуговує 26,0 млн абонентів, Vodafone Україна — 19,5 млн, lifecell — 7,5 млн абонентів.

    

    

   Довідка про Київстар:

   Київстар — найбільший український оператор телекомунікацій за кількістю абонентів, що надає послуги зв’язку та передачі даних на основі широкого спектру мобільних та фіксованих технологій для 26 млн абонентів. Послуги 4G Компанії доступні на території, де проживає 81% населення України. Акціонери Київстар — міжнародна Група VEON Ltd, офіс в Нідерландах. Акції Групи знаходяться в обігу на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам).

   Київстар понад 20 років працює в Україні і є найбільшим платником податків до державного бюджету на телеком ринку, одним з найкращих роботодавців та соціально відповідальною компанією.

   Додаткова інформація: pr@kyivstar.net.

   Довідка про Vodafone

   Vodafone — одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв'язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 22 країнах, має партнерські угоди з операторами 42 країн і надає послуги фіксованого широкосмугового доступу в інтернет на 17 ринках. Станом на 31 грудня 2019 року Vodafone надає послуги близько 625 мільйонам абонентів мобільного зв'язку і 27 мільйону користувачів фіксованого інтернету. Більш детальна інформація на сторінці www.vodafone.com.

   Vodafone Україна — провідна українська телеком компанія, яка надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G. Інвестиції Vodafone в період активного будівництва мереж швидкісного інтернету в 2015-2019 роках перевищили 26,6 млрд грн. На сьогоднішній день Vodafone забезпечує покриття 3G для 86% жителів України, і 4G для більше 74% жителів країни.

   Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство і розвивати нові технологічні послуги — інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, Mobile ID, Фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються 19,5 млн клієнтів.

   Додаткова інформація: press@vodafone.ua, vodafone.ua