Новини і акції

Офіційне спростування неправдивої інформації щодо надання доступу Генпрокуратурі до усіх даних клієнтів

27.09.2017

У зв'язку з тим, що деякі ЗМІ розповсюдили неправдиву інформацію що, ніби то, Київстар надав Генеральній прокуратурі доступ до всіх абонентських даних компанії.

Київстар повідомляє, що персональні дані абонентів, інформація щодо послуг, якими вони користуються, охороняється законом і Київстар суворо дотримується вимог законодавства щодо їх захисту. Інформація про те, що Київстар нібито надав Генеральній прокуратурі доступ до усіх даних абонентів є неправдивою.

Як відомо, в січні 2017 року у межах розслідування карної справи щодо подій в Україні у січні-березні 2014 року, Печерський районний суд м. Києва наклав заборону розпоряджатися носіями інформації із абонентськими даними на серверах телеком операторів за певний період часу. Вимога стосувалась телеком операторів Лайфселл, МТС (Водафон), Тримоб, Укртелеком, Київстар та інших операторів мобільного зв’язку.

http://nv.ua/ukraine/events/sud-arestoval-servery-bolshinstva-operatorov-s-informatsiej-o-zvonkah-vo-vremja-majdana-535010.html

У лютому 2017 року Київстар звернувся до Печерського районного суду м. Києва із проханням роз’яснити цю ухвалу, оскільки в порушення вимог закону вона чітко не визначала перелік об’єктів, на який було накладено арешт, та й фактично містила вимогу щодо арешту інформації, що не передбачено чинним законодавством України.

Апеляційний суд міста Києва від 19.07.2017 року задовольнив апеляційну скаргу Київстар. Суд апеляційної інстанції визнав незаконною ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 07.04.2017 року та зобов’язав зазначений суд міста Києва роз’яснити як виконувати ухвалу про заборону розпоряджатися носіями інформації із абонентськими даними.