м. Київ
Виберіть місто

   Новини і акції

   У Вінниці за допомогою Київстар запустили сервіс SMS-оплати за проїзд в транспорті

   12.02.2019

   У результаті співпраці найбільшого телеком-оператора України, Вінницької міської ради та комунального підприємства «Вінницька Транспортна Компанія», у вінничан з'явилась можливість оплачувати проїзд в міському транспорті за допомогою SMS-повідомлень.

   12 лютого 2019 року Київстар і Вінницька міська рада підписали Меморандум про взаємодію в сфері впровадження інноваційних проектів для населення міста на базі новітніх інформаційних і телекомунікаційних технологій. Згідно з цими домовленостями, у Вінниці буде реалізовано ряд спільних інноваційних проектів, які позитивно вплинуть на розвиток інфраструктури міста і туризму в регіоні; забезпечать своєчасне оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій; нададуть населенню доступ до електронних порталів адміністративних служб за допомогою технології Mobile ID тощо. Серед перших реалізованих послуг, які вже можуть оцінити містяни, - сервіс SMS-оплати проїзду в міському транспорті.

   «У 2018 році ми першими серед телеком-операторів запропонували містам можливість використовувати SMS-ки для оплати проїзду. Це просто і зручно, адже мобільний телефон зараз є майже у кожного. До того ж впровадження сервісу не потребує від місцевих муніципалітетів додаткових витрат, адже він повністю розроблений Київстар. Лише бери й користуйся, - каже Євген Кражан, директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар. - Сьогодні інноваційні рішення компанії можуть значно полегшувати життя містян, які цінують свій час, економлять ресурси та хочуть жити в містах, облаштованих за принципом Smart-city. Київстар впроваджує такі рішення по всій Україні, підтверджуючи на практиці статус надійного партнера з індивідуальним підходом до кожного клієнта».

   Крім зручності для пасажирів, новий сервіс дає можливість міським службам точніше оцінити пасажиропотік у громадському транспорті і збільшити об'єм здійснюваних платежів. Принцип оплати послуги з SMS може бути масштабований і на інші сфери життя міста. З його допомогою, наприклад, зручно оплачувати паркування, квитки в кіно, музеї чи театри, комунальні або інші обов'язкові платежі та ін.

   «В рамках впровадження нашого електронного квитка нам цікаво надати людям можливість вибрати найбільш зручну для них форму оплати проїзду в муніципальному транспорті. Також у Меморандумі ми передбачаємо впровадження Mobile ІD від Київстар – це електронний цифровий підпис, завдяки якому ми зможемо розширити спектр цих електронних сервісів», – сказав міський голова Сергій Моргунов.

   «Для Вінницької транспортної компанії підписання цього Меморандуму – це, в першу чергу, покращення можливості сплачувати за проїзд для громадян. Наразі ми вже переконались, що все нове сприймається досить позитивно. Сьогоднішня подія важлива для підприємства. Я впевнений, що вона матиме успіх», – каже керівник комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія», Михайло Луценко.

   Вінниця стала другим містом після Івано-Франківська, який буде приймати оплати за проїзд в міському транспорті по SMS. Найближчим часом переваги оплати поїздок з телефону зможуть відчути і жителі інших міст.

   Оплатити проїзд по-новому дуже легко: достатньо відправити SMS з кодом відповідного маршруту на номер 877 і почекати 1-2 хвилини для отримання підтвердження оплати проїзду. Плата за SMS не стягується. Пасажир сплачує лише вартість проїзду, яка списується з його мобільного рахунку. Сервіс реалізований на базі послуги «Смарт-Гроші» та доступний всім абонентам передплаченого зв'язку Київстар.

   Смарт-Гроші - повноцінний мобільний гаманець, який дозволяє «тут» і «зараз» здійснювати платежі і грошові перекази. З його допомогою гроші з мобільного рахунку можна використовувати не тільки для оплати телеком-послуг - тепер абоненти передплаченого зв'язку Київстар також можуть на особистому досвіді переконатися в перевазі роботи з різними видами фінансових продуктів з мінімальною комісією або без неї. Послуга «СМАРТ-ГРОШІ» надається на базі електронних грошей Національної платіжної системи «ПРОСТIP» в партнерстві з АТ «АЛЬФА-БАНК».