Speedtest Київстар: як перевірити швидкість інтернету

Хочете дізнатися швидкість інтернет-з'єднання, не завантажуючи спеціальні програми та додатки? Скористайтеся онлайн-сервісом Speedtest на сайті Київстар. Це швидкий, точний, зручний і, що важливо, безкоштовний спосіб визначити, чи відповідає реальна швидкість передачі даних тій, що заявив ваш інтернет-провайдер.

На нашому сайті можна виміряти не лише швидкість трафіку Київстар, але й інших доступних у Києві й Україні провайдерів: Укртелеком, Воля, Інтертелеком, Тріолан, інтернет ОГО, Фрегат тощо.

Як запустити перевірку

Щоб протестувати швидкість та стабільність інтернету на вашому комп'ютері, зайдіть на сторінку сайту Київстар. Менше, ніж за хвилину, спідтест виміряє швидкість:

  • вхідного трафіку (DOWNLOAD, Mbps);
  • вихідного трафіку (UPLOAD, Mbps);
  • пінгу (PING, ms).

Короткий лікнеп: як працює та що вимірює Speedtest

Спідтест (від англійського speed test – «тест швидкості») – вебсервіс для аналізу швидкості інтернет-трафіку. У 2006 році його створила американська компанія Ookla Net Metrics.

Принцип роботи сервісу:

  • Спочатку Speedtest визначає ваше місце перебування та найближчий сервер.
  • Потім передає тестові дані на ваш комп'ютер і назад на сервер, роблячи необхідні заміри.
  • У результаті ви можете побачити максимально можливу швидкість передачі даних для вашого ПК або іншого пристрою в цей проміжок часу.

Але в підсумку користувач отримує не одну цифру, а три. Що це за швидкості:

  1. DOWNLOAD – це швидкість завантаження. Чим вона вища, тим швидше ви отримаєте потрібні файли або дані.
  2. UPLOAD – швидкість відправлення вихідних даних. Чим вона вища, тим швидше ви перенесете файли або дані в мережу, і тим швидше ваш запит потрапить на сервер або інший комп'ютер.
  3. PING – це час, протягом якого пакет даних від вашого комп'ютера, смартфона або планшета проходить через мережу до сервера або іншого пристрою та повертається назад. Чим більший пінг показує Speedtest, тим довше доводиться чекати завантаження необхідної сторінки, інформації або файлу.