Що таке 4G (LTE)?

4G (LTE) — це високошвидкісний мобільний інтернет четвертого покоління.

4G (The Fourth Generation) — наступник 3G і 2G, стандарт мобільної ультрашвидкої передачі даних для ваших пристроїв: смартфонів, планшетів або модемів. 4G-мережа забезпечує швидкість завантаження даних до 700 Мбіт/с та передавання — до 90 Мбіт/с.

Абревіатура LTE розшифровується як «Long Term Evolution» і в перекладі означає «довгостроковий розвиток». Цей термін використовують, щоб позначити бездротову мережу з підвищеними вимогами та пропускною спроможністю від 10 Мбіт/с. Спочатку стандарт LTE не належав до четвертого покоління мобільного зв'язку 4G і розроблявся як поліпшена версія 3G, а саме 3GPP (The Third Generation Partnership Project — «партнерський проєкт третього покоління»). Але після виконаної роботи та тестування Міжнародний союз електрозв'язку в 2012 році офіційно визнав LTE технологією, яка відповідає всім вимогам бездротового з'єднання четвертого покоління. Цей стандарт набув великої популярності в операторів стільникового зв'язку завдяки можливості реалізації на наявних стільникових мережах.

Отже, що таке 4G (LTE): LTE — це складова технології 4G, її початковий етап і один з перших стандартів четвертого покоління. Тому найчастіше їх вказують разом, об'єднуючи в один термін.